VIDEOLAJM/ Shihni radhët e gjata për të votuar për kryetarin e PD-së

10:00, 22/05/2022

Partia Demokratike po zhvillon sot zgjedhjet për kreun e ri të saj.

Procesi sipas parimit ‘një anëtar-një votë’ ka nisur që në orën 8 të mëngjesit.

Procesi do të zgjasë deri në orën 18:00, por mund të vijojë në rast se do ketë fluks votuesish.

Ajo që shihet është se që në mëngjes, ka pasur radhë të gjata votuesish.

SYRI TV sjell këto pamje nga mbarë Shqipëria, që tregojnë interesin e lartë të demokratëve.

Votimi i sotëm vjen pas fushatës rreh 2 javore që dy kandidatët Sali Berisha dhe Ibsen Elezi bënë në bazë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco