Votimet për kreun e PD, ja ku janë qendrat e votimit në Vlorë

Votimet për kreun e PD, ja ku janë qendrat e votimit në Vlorë

08:05, 22/05/2022

Ditën e sotme në Partinë Demokratike zhvillohet procesi zgjedhor për kryetar të PD, i organizuar nga Komisioni i Rithemelimit.

Kandidatët në garë janë ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-kreu i Partisë Demokratike në Kukës Ibsen Elezi.

Ndërkohë njoftohte se në Vlorë, proçesi do zhvillovet në Pallatin e Kulturës ku antarë me te drejtë vote janë 1400.

Në Selenicë, proçesi po zhvillohet në fshatin Peshkëpi të Bashkisë Selenicë dhe antarë me të drejtë vote janë 906.

Në himare proçesi po zhvillohet ne Degen e PD Himare dhe antarë me të drejtë vote janë 413.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco