Bushati: Ata që nuk u kapën nga SPAK, do shkojnë atje ku janë ata të inceratorëve të cilët Rama vazhdon i paguan

Bushati: Ata që nuk u kapën nga SPAK, do shkojnë atje ku janë ata të inceratorëve të cilët Rama vazhdon i paguan

17:10, 21/05/2022

Për Andi Bushatin, arrestimet e ndodhura të enjten ishin një ‘sekret publik’.

Duke folur në ‘Shock’ në Euronews, Bushati shprehet se personat që u arratisën dhe nuk janë kapur nga operacioni ‘Plumbi i Artë’ i SPAK dhe BKH-së i kishin marrë informacionet që ju duheshin, prandaj ishin arratisur.

‘Unë e ti e dinim që të martën, që të enjten do të kishte arrestime. Ishte një sekret publik’, tha Bushati në bisedën e tij me Baton Haxhiun.

Më tej Bushati thekson faktin se këta persona që janë arratisur kanë ikur në të njëjtët vende ku kanë shkuar dhe personat e kërkuar për aferën e inceneratorëve, të cilët nuk janë kapur ende.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco