'Ne jemi familje', komuniteti LGBTQI marshon në Tiranë

'Ne jemi familje', komuniteti LGBTQI marshon në Tiranë

13:15, 21/05/2022

Ditën e sotme po mbahet në Tiranë “Parada e Krenarisë” nën moton “Ne jemi familje”.

Anëtarë dhe mbështetës të komunitetit LGBTQI janë të pranishëm.

Nga pjesëmarrësit shikohet se ka edhe persona të cilët kanë sjellë fëmijë të vegjël të shoqëruar me karrocë.

Ndërkaq vihet re se në makinën që i paraprin paradës, ka persona që mbajnë maska.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco