Rrëzimi i rezolutës për Serbrenicën, Rama nuk i përgjigjet pyetjes së SYRI TV

Rrëzimi i rezolutës për Serbrenicën, Rama nuk i përgjigjet pyetjes së SYRI TV

17:38, 16/05/2022

Edi Rama sërish ka vendosur që të mos i përgjigjet pyetjeve të SYRI TV.

Pas dështimit të farsës së parë për zgjedhjen e presidentit, Edi Rama është pyetur nga gazetarja Ambrozia Meta në lidhje me rrëzimin e rezolutës në Kuvend.

I pyetur në lidhje me kontradiktat, se ai shkon e viziton Hashim Thaçin në burgun e Hagës dhe nga ana tjetër nuk dënon krimin, gjenocidin e serbëve në Serbrenicë, Rama ka vendosur ti shmanget pyetjes, duke mos u përgjigjur.

Pas këmbënguljes së gazetares Meta, nëse rrëzimi i rezolutës ishte me ‘porosi’ nga Aleksandër Vuçiç, Rama tha se ‘nuk do të jepte përgjigje për pyetjet e Syri Çimi.net’.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco