Akuza dhe fyerje/ Shqiptarët i ndërpresin fjalën Veliajt në New York (VIDEO)

17:04, 16/05/2022

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka qenë sot në New York ku u përurua rruga 'Gjergj Kastrioti Skënderbeu'.

Kryebashkiaku Veliaj falënderoi ata që mundësuan emërtimin e rrugëve në Nju Jork me emrat e dy personaliteteve të kombit shqiptar, si dhe u shpreh i emocionuar për një ngjarje si kjo, kaq e rëndësishme për shqiptarët.

Por ky rrugëtim i Veliajt nuk shkoi ashtu siç ai priste. Dy të rinj dëgjohen duke i hedhur akuza teksa Erion Veliaj fliste.

"Hajdut, me çfarë lekësh erdhe, o plehr."-shprehen të rinjtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco