Zgjedhjet e 6 marsit/ Basha garon në Shkodër me Xhevdet Amulin

Zgjedhjet e 6 marsit/ Basha garon në Shkodër me Xhevdet Amulin

21:52, 22/01/2022

Zbulohet kandidatura që do të garojë në emër të deputetit Lulzim Basha në Shkodër.

Ai quhet Xhevdet Amuli dhe aktualisht mban postin e kryetarit të PD-së në qytetin më të madh verior.

Amuli njihet si njeri i besuar i Lulzim Bashës.

Ai arriti ta marrë këtë post pasi fitoi në zgjedhjet e vitit 2018 me vetëm dy vota më shumë në garën me ish-kreun e PD-së Ramiz Çobaj.  

Duket se vetë Basha vijon të përdorë praktikën “vetë vulos, dhe vetë firmos” për të caktuar kandidaturat, siç ka bërë në të gjitha zgjedhjet e këtyre tetë viteve të fundit. 

Image

Burime nga qyteti i Shkodrës thanë se Basha ja ka premtuar kandidimin Amulit me kushtin që ky i fundit mos i bashkohej “Foltores”. 

Nga ana tjetër, pritet që së shpejti, Komisioni i rithemelimit të nxjerrë edhe emrin e kandidatit që do garojë në zgjedhjet e 6 marsit.

Ky emër siç është lajmëruar dhe më parë do dalë do dalë pas zhvillimit të primareve me antarësinë e partisë por edhe konsultat me faktorë të rëndësishëm të qytetit të Shkodrës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco