'Jepini besën ktij burri malësor...’/ Fjalët e burrneshës përlotin demokratët në Mirditë

'Jepini besën ktij burri malësor...’/ Fjalët e burrneshës përlotin demokratët në Mirditë

16:34, 22/01/2022

Fjala e ndjerë e nënës 63 vjeçare përcolli një mesazh dhe një emocion shumë të fortë te demokratët e pranishëm ditën sotme në foltoren e Mirdëtitës.

Një moment i veçantë u kap nga kamerat, ku burrat më moshë u emocionua jashtë mase duke u përlotur nga fjalët e veçanta të nënës nga Mirdita, e cila kërkoi nga demokratët ti bashkohen dhe ti japin besën ish-kryeministrit Sali Berisha, pasi ai nuk do ti zhgënjejë.

Nëna tha se kishte votuar shkarkimin e Lulzim Bashës në referendumin e 18 dhjetorit dhe se ishte anëtare e Lidhjes Demokratike të Gruas që prej vitit 1994.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco