Tritoli në Fushë Krujë, te banesa e vëllait të Enver Stafukës, i zhdukur prej 2015

Tritoli në Fushë Krujë, te banesa e vëllait të Enver Stafukës, i zhdukur prej 2015

22:35, 21/01/2022

Zbardhen detaje të reja nga tritoli mbrëmjen e sotme në Fushë Krujë.

Syri mëson se eksplozivi ishte vendosur në derën e një banese tre katëshe në pronësi të Naim Stafukës. 

Naim Safuka është vëllai i Enver Stafukës i zhdukur prej vitit 2015 dhe fati i tij ende nuk dihet. 

Nga ngjarja nuk raportohet për të lënduar, por vetëm për dëme materiale. 

Shtëpia ku është vendosur tritoli ndodhet pranë vendit ku u rrëmbye Enver Stafuka rreth 7 vite më parë.  

Njoftimi i Policisë

Krujë/Informacion paraprak

Rreth orës 22:05, në Fushë Krujë, në derën e dyqanit të shtetasit N.S, është vendosur një sasi lënde plasëse, ku nga shpërthimi ka vetëm dëmtim të derës së dyqanit.

Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor dhe vijon punën për verifikimin e rrethanave të ngjarjes dhe zbulimin e autorëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco