VIDEO - Policia rrethon ‘5 Majin’, arreston banorët që nuk pranojnë të dalin nga banesat

VIDEO - Policia rrethon ‘5 Majin’, arreston banorët që nuk pranojnë të dalin nga banesat

08:04, 19/01/2022

Zona e 5 majit në Tiranë, banorët e së cilës kanë kohë që protestojnë për të mbrojtur banesat e tyre nga projektet korruptive të qeverisë dhe bashkisë, është rrethuar nga policia.
Janë me dhjetra policë që shoqërojne edhe mjetet e rënda. Ndërkohë banorët kanë bërë të ditur se nuk do të dalin nga shtëpitë e tyre.

Policia ka shoqëruar me forcë edhe disa banorë që kanë niusr të mblidhen për të kundërshtuar këtë aksion.

IMT-ja ka vendosur shembjen e dhjetëra shtëpive në zonën e 5 Majit pa arritur në një marrëveshje me banorët.

Mësohet se policia ka bllokuar çdo hyrje në zonën e 5 Majit. Nuk lejon banorët as mediat në zonën e rrethuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco