Komisioni i Rithemelimit-Kuvendit: Refuzoni vendimet e Bashës, është i shkarkuar

Komisioni i Rithemelimit-Kuvendit: Refuzoni vendimet e Bashës, është i shkarkuar

17:01, 17/01/2022

Komisioni i Rithemelimit i është drejtuar kryetares së Kuvendit Lindita Nikolli përmes një shkrese ku i kërkon të refuzojë vendimet e deputetit Lulzim Basha. 

Në letren e firmosur nga deputetët e PD Flamur Noka, Tritan Shehu, Belind Këlliçi, Luan Baçi, Edmond Spaho dhe Isuf Çelaj thuhet se Lulzim Basha është shkarkuar nga kryetar i PD. 

Në këtë shkresë kundërshtohet vendimi i deputetit Basha për të përjashtuar deputetët nga grupi parlamentar demokrat, mbështetës të liderit historik, Sali Berisha. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco