28 Nëntori/ Kryemadhi: Sot ne nuk jemi në kushtet për të festuar, shqiptarët po ikin

28 Nëntori/ Kryemadhi: Sot ne nuk jemi në kushtet për të festuar, shqiptarët po ikin

11:36, 28/11/2021

Nga Monika Kryemadhi

Për të gjithë shqiptarët anë e mbanë botës, gëzuar Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë dhe Ditën e Flamurit tonë Kombëtar!

Sot ne nuk jemi në kushtet më të mira për të festuar, pasi shumë shqiptarë po largohen, të nxitur nga papunësia dhe pamundësia ekonomike. Ky vend është i bekuar me të gjitha të mirat, mirëpo njerëzit tanë po kërkojnë të drejtën për një jetë me dinjitet dhe më shumë mundësi larg tij.

Le të valvitet i lirë ndër shekuj ky flamur kuq e zi dhe të na frymëzojë në veprimet tona, përmes vlerave të përbashkimit që kanë demostruar ata njerëz të mëdhenj që na e mundësuan këtë ditë!

Të realizojmë misionin e gdhendur në Himnin Kombëtar, që Shqipëria të rrojë e fortë dhe të punojmë sëbashku për ta ndërtuar atë më të begatë.

Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco