Qyetari: 100 delegatë kurbinas kanë firmosur për Kuvendin e 11 dhjetorit

Qyetari: 100 delegatë kurbinas kanë firmosur për Kuvendin e 11 dhjetorit

18:08, 26/11/2021

Qindra demokratë kurbinas kanë pritur ish-kryeministrin Sali Berisha ditën e sotme në foltoren e radhës.

Një prej folësve në këtë foltore njoftoi se nga 130 delegatë që ka Kurbini, 100 prej tyre kanë firmosur për Kuvendin e 11 dhjetorit.

Qytetari: Foltorja ka ngjallur shpresë për demokratët dhe te të gjithë shqiprarët dhe akoma më shumë shpresë dhe siguri për kombin shqiptar. Jeni ju me reagimin tuaj që mborjtët kufijtë e Kosovës. Zoti Berisha, nga 131 delegtë të degës së Kurbinit 100 delegatë kanë firmosur me vullnet të lirë për Kuvendin e 11 dhjetorit. Me ish kryetarin nuk ja vlen të meremi, ai është i pabesë dhe i pashpresë. Zoti Berisha na prij në protesta paqësore për të rrëzuar Ramën. Largimi i inteligjnecës shqiptare ngarendi çdo ditë ku po largohen mjekë dhe profesionistë të tjerë, duhet bërë diçka. Kërkesa e dytë ka të bëjë me siguroni pjesëmarrjen e emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme.

Berisha: Lidhur me kërkesat tuaja dua tju garantoj se do jetë një nga qëllimet më madhore të qeverisë tonë, ngjallja e shpresës për të rinjrë dhe të gjithë por edhe kthimi i atyre që janë jashtë për të ndërtuar të ardhmen në Shqipëri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco