‘Foltorja’/ Demokrati thirrje Bashës: Dorëhiqu! Rama edhe në Surrel nuk ka për të gjetur vrimë...

‘Foltorja’/ Demokrati thirrje Bashës: Dorëhiqu! Rama edhe në Surrel nuk ka për të gjetur vrimë...

18:25, 26/11/2021

Qindra demokratë kurbinas kanë pritur ish-kryeministrin Sali Berisha ditën e sotme në foltoren e radhës.

Një prej folësve në këtë foltore nënkryetari i degës Preng Lalaj i ka bërë thirrje Bashës që të dorëhiqet dhe gjithashtu Ramës se Kurbini do jetë në vijë të parë dhe Rama nuk do gjejë vend as në Surrel.

Preng Lalaj: Mirëserdhe doktor Berisha në Kurbinin e demokracisë. Në këtë sallë, demorkatët e Kurbinit janë më të bashkuar se kurrë. Një thirrje Lulzim Bashës dorëhiqu, minimumi që duhet të bësh për këtë vend, ndërsa Edi Ramës i them se Kurbini do jetë në vijën e parë dhe as në Surrel nuk ke për të gjetur vrimë për me shku. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco