EMRI/ Mashtruan shtetasit e huaj, arrestohet 21-vjeçarja në Shkodër

EMRI/ Mashtruan shtetasit e huaj, arrestohet 21-vjeçarja në Shkodër

12:33, 25/11/2021

Kapet dhe ndalohet 1 shtetase e shpallur në kërkim në kuadër të operacionit ‘‘North Forex“.

Shkodër

Vijon operacioni policor i koduar ‘‘North Forex“.

Kapet dhe ndalohet 1 shtetase e shpallur në kërkim në kuadër të këtij operacioni.

Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në DVP Shkodër, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponja”, bazuar në informacionet e mara në rrugë operative, u bë kapja dhe ndalimi i shtetases në kërkim Alma Sokoli, 21 vjeçe, banuese në Shkodër.

Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër, më datë 21.11.2021, i ka caktuar kësaj shtetaseje masën e sigursë ‘‘Arrest në burg“, për veprat penale “Mashtrimi kompjuterik” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco