Shifrat e sondazhit/ 66.5 përqind e demokratëve janë me Sali Berishën

Shifrat e sondazhit/ 66.5 përqind e demokratëve janë me Sali Berishën

21:55, 23/11/2021

Cilit ndihet më afër shqiptarët mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës?

Sipas gjetjeve të sondazhit të Noto-s & RTV Ora rezulton se 31.2% e shqiptarëve janë më afër Sali Berishës.

Ndërsa 19.2% e këtyre personave të anketuar janë më pranë Bashës, ndërsa shumica e tyre, 49.6% e tyre janë përgjigjur “nuk e di”.

Ndërkohë, 66.5% e zgjedhësve demokratë janë përgjigjur se janë më afër Berishës, ndërsa 24.9% e tyre si më pranë Bashës. 

Po ashtu, Berisha ka mbështetjen e anëtarëve të PD-së dhe votuesve, përkatësisht 87.1% dhe 72.4% e tyre.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco