Berisha: Vendimi i parë i kësaj force konservatore, shpallja ‘non grata’ e Sorosit

Berisha: Vendimi i parë i kësaj force konservatore, shpallja ‘non grata’ e Sorosit

17:54, 21/11/2021

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka njoftuar vendimin e parë pas Kuvendit të 11 dhjetorit, ku sipas tij kjo forcë konservatore, vendimin e parë që do mari është shpallja ‘non grata’ e Georg Soros-it.

Sipas Berishës, plani i Soros ishte shkatërrimi i PD-së dhe shndërrimi i saj, kthimi në një ministri të Ramës. Dhe natyrisht këtu kishte një pengesë që ishit ju në radhë të parë dhe Sali Berisha të cili ju i besonit.

Berisha: Çfarë ndodhi, cili ishte plani i fundit i tij. Plani ishte shkatërrimi i PD-së dhe shndërrimi i saj, kthimi në një ministri të Ramës. Dhe natyrisht këtu kishte një pengesë që ishit ju në radhë të parë dhe Sali Berisha të cili ju i besonit.

Edi Rama dhe padrino i tij Soros e kishin të qartë që unë nuk do të pranoja kurrë një aleancë me PS-së, pasi ishte një gjëmë e zezë për shqiptarët dhe këtë ua bëra të qartë gjatë fushatës. Atëherë menduan të më ndëshkonin pa asnjë fakt dhe dokument. Dhe në këtë mënyrë, me peng Bashën do të mund të mirrnin çdo vendim, kundër jush, demokratëve dhe Shqipërisë.

Çfarë kisha unë me Sorosin. Ai është një monstër, një armik i egër i demokracisë në Shqipëri. Ai është arkitekt i monizmit të shoqërisë civile në Shqipëri. Frymëzues në shumë aspekte i narko shtetit. Ai është rigjallërimi i projekteve të Millosheviçit për të ndarë Kosovën dhe së fundmi dhe Ballkanin Soros. Prandaj unë kam kërkuar që në vitin 2017 shpalljen e tij non grata dhe tani do ti them se kjo forcë konservatore në një nga vendimet e para është shpallja e tij non grata përgjithmonë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco