VIDEO/ Berisha me gratë demokrate: Jemi partia që po ngjitemi me të shpejtë në krye

VIDEO/ Berisha me gratë demokrate: Jemi partia që po ngjitemi me të shpejtë në krye

17:39, 21/11/2021

Gratë demokrate i kanë rezervuar ish-kryeminsitrit Sali Berisha një takim entuziast në foltoren e radhës të zhvilluar në hotel Rogner.

NĂ« fjalĂ«n  e tij, Sali Berisha ka vlerĂ«zuar dhe ka shprehur mirĂ«njohjen e thellĂ« ndaj anĂ«tarĂ«teve tĂ« Lidhjes Demokratike tĂ« Grave, tĂ« cilat e kanĂ« mbĂ«shtetur lĂ«vizjen pĂ«r ‘PD mĂ« tĂ« bashkuar dhe mĂ« tĂ« hapur’.

Berisha: MirĂ«njohje ndaj anĂ«tarĂ«teve tĂ« Lidhjes Demokratike tĂ« Grave. Pasi ju bashkĂ« me zonjĂ«n Vokshi  ishit ato qĂ« mbĂ«shtetĂ«t lĂ«vizjen pĂ«r ‘PD mĂ« tĂ« bashkuar dhe mĂ« tĂ« hapur’. MbĂ«shtetĂ«t foltoren qĂ« nĂ« ditĂ«t e para tĂ« idejimit tĂ« saj. Kjo mbĂ«shtetje ato orĂ« dhe ditĂ« fillimi, ka qenĂ« njĂ« garanci pĂ«r njĂ« udhĂ«tim tĂ« sukseshĂ«m, pĂ«rpjekje tĂ« suksesshme, revolucion paqĂ«sor, qĂ« vjen si revolucioni mĂ« i fuqishĂ«m qĂ« ka njohur ShqipĂ«ria nĂ« tĂ« gjithĂ« historinĂ« e saj.

E them kĂ«tĂ« se 2 muaj mĂ« parĂ« tĂ« gjithĂ« sĂ« bashku ne ishim nĂ« njĂ« greminĂ«. Ne pasi humbĂ«m nĂ« mĂ«nyrĂ« tĂ« pamerituar dhe njeriu qĂ« premtoi se ‘tani beteja fillon’ kreu njĂ« akt pabesie, tĂ« pashembullt dhe i dha njĂ« shtytje rrokullisjes sĂ« pamerituar tĂ« forcĂ«s tonĂ« politike. 2 muaj mĂ« parĂ« ne po rrokulliseshim, qindra mijĂ«ra votues tanĂ«, shprehnin me vete apo direkt pendesĂ«n se pse ata votuan PD, se nuk e meritonte votĂ«n.

Po ku jemi sot, pas mbështetjes krenare që i dhanë këtij revolucioni paqësor. Ne po ngjitemi në nivelet e 25 prillit, sipas polleve më të njohura dhe kjo është ngjitja më e shpejtë e një force politike. E ne së shpejti do të matemi, përballemi me këtë qeveri që qëndron në themele të votës së grabitur të shqiptarëve. Të votës së grabitur me sistemin e patronazhistëve, kthimin e PS në parti shtet dhe të përdorjes së qindra milionë eurove për të blerë vota. Përdorimin e dhjetëra milionë euro për asfalt dhe zhavorr elektoral.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco