EMRAT/ Biznesi i merr si roje, dy punonjësit nuk lënë gjë pa vjedhur, por perfunojnë keq…

EMRAT/ Biznesi i merr si roje, dy punonjësit nuk lënë gjë pa vjedhur, por perfunojnë keq…

10:34, 21/11/2021

Shfrytëzuan postin e tyre për të vjedhur sende të shumta por janë arrestuar nga policia dy punonjësit e SHPFS në Fier.

Ja njoftimi:

Fier

Dy persona që ishin punësuar për mbrojtjen e një subjekti privat janë arrestuar pasi akuzohen se kanë vjedhur disa materiale në këtë subjekt.

Të arrestuarit janë R. Xh., 39 vjeç, banues në Kuman, Roskovec dhe A. N., 25 vjeç, banues në Zharrëz, Patos, (të dy punonjës SHPSF).

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në bashkëpunim me njëri tjetrin, duke shpërdoruar detyrën kanë vjedhur një sasi vaji lubrifikant, naftë, venol, pompë hidraulike, prozhektor, ferrota, fuçi metalike, pronë të kompanisë Bankers Petrol.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco