VIDEO - 'Drejtësi për Mateon'/ Tensione në Vlorë, familjarët tentojnë të hyjnë në paraburgimin ku është Çalamani

VIDEO - 'Drejtësi për Mateon'/ Tensione në Vlorë, familjarët tentojnë të hyjnë në paraburgimin ku është Çalamani

10:20, 21/11/2021

Familjarët e 8-vjeçarit Mateo Vasiu po protestojnë ditën e sotme në paraburgimin e Vlorës, aty ku ndodhet i izoluar vrasësi i fëmijës së tyre Klodian Çalamani.

Ndërkohë është shoqëruar me tensione protesta në paraburgimin e Vlorës mes familljarëve të Mateo Vasiut dhe efektiveve të policisë.

Nëna e 8-vjeçarit ka tentuar të kalojë hekurat rrethues të burgut, ku ndodhet i izoluar vrasësi i fëmijë së tyre.

8-vjeçari Mateo Vasiu u vra dhe u gropos nga Klodian Çalamani më 16 nëntor, në një fshat të Fierit. Autori ka qenë i dënuar më herët për pengmarrje.

Ndërsa babai i Mateos kërkon që ta nxjerrin jashtë Klodian Çalamanin se “do ta vras vetë”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco