Parashikimi i motit për ditën e diel

Parashikimi i motit për ditën e diel

22:46, 16/10/2021

Përshëndetje,

Ditën e diel moti parashikohet me alterine kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiut  pritet të jenë prezente në jug të vendit por me intensitet të ulë.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2-6m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s, kryeisht ditën e shtunë.

Në fushën termike pritet qe të kemi rritje graduale në të dyja vlerta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco