Palmer takon Metën, Ramën dhe Bashën: Zgjedhjet e 25 prillit të kapin standardet më të larta

Palmer takon Metën, Ramën dhe Bashën: Zgjedhjet e 25 prillit të kapin standardet më të larta

19:45, 06/04/2021

Zv/ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, zbardhi për gazetarët mesazhet kryesore për procesin zgjedhor në vendin tonë.

Pas takimeve që zhvilloi me Presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, Palmer thekson se SHBA kërkon që zgjedhjet e 25 prillit të kapin standardet më të larta të zgjedhjeve.

“SHBA kërkon që zgjedhjet e 25 prillit të kapin standardet më të larta të zgjedhjeve dhe të adresohen problematikat kryesore të zgjedhjeve”, deklaroi Palmer.

Zoti Palmer u shpreh se qytetarët shqiptarë dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë padurim, ndaj, sipas tij, pritshmëritë janë të larta dhe kërkohen shembuj konkretë të funksionimit të ligjit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco