Floriana Garo: Basha, lideri i duhur për ta anëtarësuar Shqipërinë në BE

Floriana Garo: Basha, lideri i duhur për ta anëtarësuar Shqipërinë në BE

16:34, 05/04/2021

Zëdhënësja e fushatës së Partisë Demokratike, Floriana Garo, në një deklaratë për mediat theksoi se Lulzim Basha është lideri i duhur për ta anëtarësuar plotësisht Shqipërinë në Bashkimin Europian.

Nga selia blu, zëdhënësja e PD-së deklaroi: “Shqipëria kërkon ndryshim.

Çdo qytetar shqiptar e di se nëse ne nuk bëhemi pjesë e Bashkimit Europian, ne nuk do të jemi në gjendje të bëhemi një vend i zhvilluar.

Për 8 vite, Rama nuk na çoi asnjë hap përpara drejt BE-së. Rama nuk do të sjellë ndryshim në Shqipëri.

Dështimi po troket në derë edhe një herë. Ne nuk duhet t’ia hapim derën atij. Thuajini jo Ramës! Shqipëria duhet të ecë përpara.

Ne nuk mund ta lejojmë atë të vazhdojë edhe një mandat tjetër.

Lulzim Basha, që ka shkëlqyer në marrëdhëniet me jashtë dhe ia ka dalë që të anëtarësojë Shqipërinë në NATO dhe që bëri realitet udhëtimin pa viza, është lideri i duhur për ta anëtarësuar plotësisht Shqipërinë në Bashkimin Europian.

Më 25 prill, ne do të votojmë për Bashën dhe për Partinë Demokratike që t’i sjellim shpresë Shqipërisë.

Shqipëria fiton!”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco