Takimi deri në mesnatë i Kurtit dhe Mustafës, ja çka u bisedua

Takimi deri në mesnatë i Kurtit dhe Mustafës, ja çka u bisedua

12:06, 25/01/2020

Takimi i mbrëmshëm mes dy liderëve, Albin Kurti nga VV dhe Isa Mustafa nga LDK, ka zgjatur deri në mesnatë.

Mediat kanë raportuar se ky takim i mbajtur në shtëpinë e Isa Mustafës në Prapashticë u zgjat për shkak se Kurti dhe Mustafa gjerë e gjatë kanë disktuar për ndarjen e institucioneve.

Po ashtu, është thënë se Kurti i ka ofruar dy ministri më shumë LDK-së në mënyrë që pozita e kryeparlamentarit t’i takojë VV-së, ashtu siç është zgjedhur Glauk Konjufca në seancën e 26 dhjetorit të vitit që shkoi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco