Kurti mori dy porosi nga Ambasadori Grenell

Kurti mori dy porosi nga Ambasadori Grenell

13:42, 23/01/2020

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka njoftuar se në takimin e sotëm me të deleguarin e  presidentit amerikan në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell kanë diskutuar për ekonominë dhe mundësinë e hapjes së vendeve të reja të punës.

Kurti përmes një shkrimi që ka publikuar në profilin e tij në Twitter ka shkruar se i pranishëm në takim ka qenë edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe anëtarja e kryesisë Fitore Pacolli.

“Ne diskutuam për nevojën urgjente që të përqendrohemi në zhvillimin ekonomik dhe për të hapur mundësi punësimi”, ka shkruar Kurti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco