Lajmërohet Krasniqi, kërkon reagim qytetar për shkeljet në zgjedhje dhe ftesat nga Specialja

Lajmërohet Krasniqi, kërkon reagim qytetar për shkeljet në zgjedhje dhe ftesat nga Specialja

20:57, 08/11/2019

Kryetari i Këshillit Kombëtare të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, në lidhje me shpalljen e rezultateve zgjedhore të 6 tetorit, ka theksuar se kushdo që e lexon ligjin për zgjedhjet e ka të qartë se rregullat me të cilat ka filluar loja, janë ndryshuar në përfundim të saj.

“Reagimet në mbrojtje të ligjit/eve dhe vlerave duhet të bëhen me kohë! Përndryshe, reagimet si ‘kofini pas të vjelurave’ si duhet askujt!”, ka shkruar Krasniqi, shkruan Syri.net Kosova.

Postimi i plotë:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco