Shifra të 'frikshme' nga diaspora, rreth 200 mijë aplikime për të votuar

Shifra të 'frikshme' nga diaspora, rreth 200 mijë aplikime për të votuar

07:52, 22/01/2021

Ditën e djeshme është përmbyllur afati për aplikim për votim nga diaspora për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Vjosa Osmani ka thënë se diaspora ka dëshmuar se Kosova ka qenë dhe mbetet në zemrat e tyre përherë.

Osmani në një postim në rrjetin social Facebook diaspora ka dëshmuar se s’ka barrierë që mund t’i ndalë për të shprehur vullnetin e tyre dhe kontributin për ndryshime.

Shkrimi i plote:

Edhe ke?te? here? e de?shmuat se Kosova ka qene? dhe mbetet ne? mendjen e zemrat tuaja pe?rhere?. Mbi 200 000 nga ju, edhe pse ne? pamunde?si te? jeni prezent fizikisht ne? ke?to zgjedhje, na e de?shmuat qe? s´ka asnje? barrierë qe? mund te? ju ndalë pe?r te? shprehur vullnetin tuaj e te? jepni kontributin tuaj te? drejtpe?rdrejt pe?r ndryshimin e madh. Se? bashku me shume? nga ju qe? udhe?tuan e do të udhëtojnë me kilometra te? te?ra pe?r te? ardhur ne? Kosove?, me? 14 shkurt le t’i japim fryme? Kosove?s se? e?ndrrave tona me? te? bukura!

Ju faleminderit nga zemra.
Vjosa

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco