Agjenda e ndarjes/Prapaskenat e takimeve: Ja çka bëri Ramush Haradinaj në vitin 2018 në SHBA

Agjenda e ndarjes/Prapaskenat e takimeve: Ja çka bëri Ramush Haradinaj në vitin 2018 në SHBA

22:53, 21/01/2021

Zv.kryeministri në detyrë, Besnik Tahiri,  tregoi disa momente gjatë vizitës së ish-kryeministrit Ramush Haradinaj në SHBA, në shtator të vitit 2018.

Tahiri ka treguar se në secilin takim që ka pasur delegacioni i Kosovës në atë kohë, agjenda e ndarjes ka qenë në tavolinë.

“Në vizitën që e kemi pasur në shtator të vitit 2018 në SHBA, agjenda e ndarjes ka qenë në tavolinë dhe në secilin takim që kemi qenë. Agjenda e shkëmbit të territoreve ka qenë. Qëndrimi me integritet të lartë të kryeministrit Haradinaj, e ka bërë që në fund ai e ka paguar çmimin”, deklaroi Tahiri në RTV Dukagjini.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco