Ish-ministri i AAk-së nuk kandidon për deputet

Ish-ministri i AAk-së nuk kandidon për deputet

12:56, 16/01/2021

Ish-ministri i Tregtisë dhe Industrisë Bajram Hasani ka bërë të ditur se nuk do të jetë pjesë e garës për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Hasani tha se do të vazhdojë të jetë pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

“Të dashur miq. Pas shumë pyetjeve e mesazheve që kam marrë, e ndjej për obilgim të ju njoftojë se nuk do të jem pjesë e garës për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit. Vendimi është krejtësisht personal. Por unë vazhdoj të jem pjesë e AAK-së dhe do t’i mbështesë bashkëpartiakët e mi. Me Ramushin president, ditë të mira e presin Kosovën!”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco