Von Cramon: BE-ja urgjentisht t’i reagojë Beogradit për pezullimin e adresave të shqiptarëve në Serbi

Von Cramon: BE-ja urgjentisht t’i reagojë Beogradit për pezullimin e adresave të shqiptarëve në Serbi

12:11, 16/01/2021

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka reaguar rreth çështjes së pezullimit të adresave të shqiptarëve që banojnë në Serbi.

Von Cramon ka replikuar në postimin e kryetarit të Preshevës, Shqiprim Arifi i cili ka shkruar se pezullimi i adresave të shqiptarëve në Serbi është sistematike.

“Ky është një problem i madh dhe duhet të adresohet urgjentisht në Beograd nga Përfaqësuesi i Lartë i BE’së, Josep Borell, Emisari Special Miroslav Lajçak dhe Komisioneri Oliver Varhelyi”, ka shkruar Von Cramon.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco