Kurti flet me Lajçakun: Dialogu të zgjidhë të gjitha çështjet diskutabile me Serbinë

Kurti flet me Lajçakun: Dialogu të zgjidhë të gjitha çështjet diskutabile me Serbinë

21:36, 07/12/2020

Kreu i VV-së, Albin Kurti ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, me të cilin tha se ka biseduar çështje të ndryshme përfshirë fatin e të pagjeturve.

“Falënderova Lajçakun për rolin mbështetës të BE-së në dialog dhe u dakorduam që përfituesit kryesorë duhet të jenë qytetarët”, thotë Kurti.

“Ripërsërita se dialogu duhet të jetë parimor, i përcaktuar mirë dhe duhet të zgjidhë të gjitha çështjet diskutabile në mes të Kosovës dhe Serbisë”.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco