Ish-komandanti i njohur me parashikim të frikshëm për PAN-in: Mos i vononi zgjedhjet se nuk do ta kaloni as pragun

Ish-komandanti i njohur me parashikim të frikshëm për PAN-in: Mos i vononi zgjedhjet se nuk do ta kaloni as pragun

17:51, 01/12/2020

Ish-komandanti Naim Maloku vjen me një parashikim të frikshëm, rreth PAN-it, duke kërkuar prej tyre që që mos të vonohen për zgjedhje ngase nuk do të mund ta kalojnë as pragun zgjedhor, shkruan Syri.net Kosova.

"PDK-AAK-NISMA me votat, dhe perkushtimin e tyre, per rrezimin e Qeverise Kurti i bene nje sherbim te mire VV-s. Per keta muaj sa keta ishin ne Qeverine Hoti, pdk kinse s eshte, e sollen VV-n ne me se paku 50% te perkrahjes ne nivel Kosove.

Nese nuk shkohet shpejte ne zgjedhje te pergjithshme munde te ndodhe qe VV-ja i merr 80 deputet ndersa PDK-AAK-NISMA te trijat bashke veshtire qe do e kalojne pragun.", ka shkruar Maloku.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco