Skandaloze zëvendësministri i MPB-së, i drejtohet Kosovës me emërtimin:”Kosovo i Metohija”

Skandaloze zëvendësministri i MPB-së, i drejtohet Kosovës me emërtimin:”Kosovo i Metohija”

09:00, 29/11/2020

Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Milan Radojevi? është për më shumë se dy mandate në këtë pozite, si përfaqësues i listës Serbe.Radojevi? është kandidat i Listës serbe për kryetar të Komunës së Mitrovicës së Veriut, dhe si duket ende nuk po mund të pajtohet t’i drejtohet emërtimit të saktë të Republikës së Kosovës.

Në një paraqitje të sotme publike, ai i është drejtuar emërtimit të Kosovës siç bëjnë zakonisht përfaqësuesit serb: “Kosovo i Metohija”.

Pavarësisht se merr me vite rrogë nga Republika e Kosovës, Radojevi? në asnjë mënyrë nuk po mundtë reflektojë dhe të pajtohet me emërtimin e saktë, po vazhdon me avazin e vjetër të përfaqësuesve serb.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco