Hoxhaj në aksion në garën për Podujevën, ja çka thotë për Naim Fetahun

Hoxhaj në aksion në garën për Podujevën, ja çka thotë për Naim Fetahun

18:22, 26/11/2020

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj së bashku me kandidatin për kryetarë të komunës  së Podujevës, Naim Fetahun, kanë vizituar bizneset në këtë komunë, raporton Syri.net Kosova

Këtë e ka bërë të ditur në një postim në rrjetin social ‘Facebook’, ku ka thënë se me Naim Fetahun si kryetar të ardhshme të Podujevës, do të mbështetet çdo ndërmarrje, sepse vetëm kështu do të arrihet të zhvillohet ekonomia e vendit.

Po ashtu, Hoxhaj ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës është e vendosur që të ndihmojë bizneset dhe për këtë fryje ka kërkuar nga qeveria dhe institucionet që të jenë bashkëpunues me të gjithë akterët politik në mënyrë që ndihma për ndërmarrësit të jetë sa më e shpejtë dhe sa më e madhe.

Më poshtë keni postimin e plotë:

 

Kosova ka depërtuar mirë në tregjet evropiane me prodhimin e shumë produkteve. Sot, bashkë me Naim Fetahun, u takuam me...

Posted by Enver Hoxhaj on Thursday, November 26, 2020

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco