Mesazhi i Richard Grenell në Çim Peka LIVE: Votoni për Trump!

Mesazhi i Richard Grenell në Çim Peka LIVE: Votoni për Trump!

20:51, 29/10/2020

Ambasadori Richard Grenell, ‘kumbar’ i marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington dhe një nga njerëzit e rëndësishëm pranë presidentit amerikan, Donald Trump, dha një mesazh live në emisionin e Çim Pekës në SYRI TV.

Ambasadori ishte i ftuar në një takim të komunitetit shqiptar në SHBA.

Në krah të aktivistes Evi Kokalari, ia vlerësoi punën që ka bërë Trump për shqiptarët.

“Votoni për Donald Trump, ai i meriton votat,” tha Grenell.

Shqiptarët mund të duken një komunitet i vogël në SHBA, megjithatë votat e tyre janë të rëndësishme në disa shtete, sidomos në Miçigan.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco