Partia e Albin Kurtit ia bën bilancin e zi qeverisë 'Hoti'

Partia e Albin Kurtit ia bën bilancin e zi qeverisë 'Hoti'

17:16, 29/10/2020

Vetëvendosja ia ka bërë bilancin e zi qeverisë 'Hoti', shkruan Syri.net Kosova.

"Në ditët e para të tij si kryeministër i paligjshëm, z. Hoti kishte thënë se “do të kthehet normaliteti dhe siguria në vend”. 

Këta pesë muaj, në planin e jashtëm kemi parë heqjen e reciprocitetit me Serbinë, heqjen dorë nga anëtarësimi në organizata ndërkombëtare dhe njohjet si dhe zmbrapsje nga njohja e Serbisë. 

Kurse në planin e brendshëm, lajme të përditshme si këto në video material, që përmbledhin përvojën njëzetvjeçare të klubit të vjetër politik që duke parë fundin e vet e ka trashë zullumin dhe zhvatjen e vendin.", thuhet në reagimin e VV-së.

Postimi i plotë:

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco