Haziri: Nëse Vjosa Osmani largohet, e dëmton LDK-në, pastaj edhe veten

Haziri: Nëse Vjosa Osmani largohet, e dëmton LDK-në, pastaj edhe veten

22:53, 26/10/2020

Kryetari i Gjilanit dhe nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka thënë se kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani nuk duhet të largohet nga LDK.

Osmani është përjashtuar nga të gjitha pozitat në organet udhëheqëse të LDK’së dhe ka paramajmëruar se do të nisë subjektin e saj politik. Po ashtu, ajo ka hedhur akuza ndaj kreut të LDK’së, Isa Mustafa.

Haziri ka thënë se largimi i Osmanit do ta dëmtonte LDK’në dhe demokracinë e brendshme të këtij subjekti, por edhe vetë Osmanin.

“Definitivisht që do ta dëmtojë LDK’në. Çdo figurë e fuqishme që është ngritur në LDK nëse largohet sigurisht që do të na dëmtojë, dhe këtë mund ta shohim vetëm në zgjedhje. Por mësimet e të kaluarës së afërme na mësojnë qe përveç LDK’së, ajo do ta dëmtojë edhe veten”, ka thënë Haziri në Syri TV,

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco