Hoti i shkon në vizitë Zemajt flasin për ndarjen e rreth 1 mijë e 500 specializimeve

Hoti i shkon në vizitë Zemajt flasin për ndarjen e rreth 1 mijë e 500 specializimeve

09:45, 22/10/2020

I pari i Qeverisë, Avdullah Hoti ka vizituar ministrinë e Shëndetësisë, ku është pritur nga ministri Armend Zemaj.

Vizita e Hotit në ministrinë e Shëndetësisë ka të bëjë me përmbylljen e procesit të ndarjes së rreth 1 mijë e 500 specializimeve në lëmi të ndryshme mjekësore.

Me këtë rast, kryeministri Hoti dhe ministri Zemaj do t’u drejtohen edhe medieve për të dhënë më shumë detaje rreth këtij procesi.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco