E turpshme, nuk ka kuorum as sot për votimin e projektligjit për vlerat e UÇK- së

E turpshme, nuk ka kuorum as sot për votimin e projektligjit për vlerat e UÇK- së

11:01, 16/10/2020

Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur seancë plenare, në të cilën është propozuar votimi i projektligjit për mbrojtjen e vlerave të UCK- së.

Pro këtij projektligji kanë votuar 36 deputetë, mirëpo nuk ka kuorum për të marrë vendim për këtë projektligj.

Kujtojmë që këtë projektligj e ka iniciuar Partia Demokratike e Kosovës, dhe partitë e tjera janë deklaruar kundër.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco