Lajçak asnjë fjalë të vetme nga takimet

Lajçak asnjë fjalë të vetme nga takimet

12:55, 14/10/2020

Emisari special i BE’së për dialogun, Miroslav Lajcak, ka zhvilluar takime me liderët kosovarë, për të cilat ka thënë se do të flasë nesër para gazetarëve.

Pas takimit që pati në selinë e Vetëvendosjes, ai u ndal para gazetarëve dhe tha se për zhvillimet e sotme, do të japë nesër detaje.

”Rrëfehem nesër para gazetarëve”, është shprehur shkurtimisht Lajcak.

Kujtojmë, që Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas takimit me emisarin europian Mirsolav Lajcak tha se patën një bisedë të hapur dhe takim korrekt.

“Në përgjithësi ka qenë një takim korrekt, kontstruktiv dhe një bisedë e hapur, në gjetjen e mundësive për arritjen e marrëveshjes finale mes Kosovës dhe Serbisë, që do të përfundonte me njohjen e ndërsjelltë dhe me anëtarësimin e Kosovës në Kombet e Bashkuara.”, tha ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco