Kraki i ashpër me Qeverinë Hoti: Idiota, janë të gatshëm edhe Prekazin t’ia japin Serbisë

Kraki i ashpër me Qeverinë Hoti: Idiota, janë të gatshëm edhe Prekazin t’ia japin Serbisë

10:00, 14/10/2020

Nezir Kraki, profesor dhe ligjërues në Universitetin e Parisit, përmes një postimi në Facebook, ka drejtuar akuza të rënda për Qeverinë e Kosovës, e cila udhëhiqet nga Avdullah Hoti.

Ai këtë reagim e ka bërë, pasi raportohet se serbët kanë paralajmëruar braktisjen e institucioneve të Kosovës, nëse bllokohet formimi i Asociacionit.

E, lidhur me këtë profesori i njohur shkruan se Qeveria Hoti jo vetëm Asociacionin, por kjo e fundit edhe Prekazin është e gatshme t’ia jap Serbisë, vetëm që ekzekutivi aktual të mos bie.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco