Shumica e deputetëve nuk janë të interesuar që ta mbrojnë luftën e UÇK-së

Shumica e deputetëve nuk janë të interesuar që ta mbrojnë luftën e UÇK-së

09:58, 28/09/2020

Kuvendi i Kosovës i ka 120 deputetë. Prej tyre, 100 janë deputetë shqiptarë. As 61 prej deputetëve shqiptarë nuk janë të interesuar që ta mbrojnë luftën e UÇK-së, thotë Adil Behramaj këshilltar i presidentit.

Sipas tij nuk janë të interesuar as të koordinohen dhe miratojnë një ligj që i mbron vlerat e luftës.

Behramaj tha se ndërsa, në anën tjetër, interesohen vetëm të përfitojnë politikisht dhe fshehurazi u gëzohen eliminimeve politike dhe ndëshkimit të ish-pjesëtarëve të UÇK-së.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco