Thaçi gënjeu kur foli për 'ftohjen' mes Albin Kurtit dhe Glauk Konjufcës

Thaçi gënjeu kur foli për 'ftohjen' mes Albin Kurtit dhe Glauk Konjufcës

20:57, 26/09/2020

Analisti Liri Loshi, thotë se Presidenca nuk shpërfill Thaçin, por zbaton urdhërin e tij për mosdhënie të trasnkriptit të takimit me Albin Kurtin.

Sipas tij Thaçi gënjeu kur tha se Albini i ka thënë atij se nuk i besonte Glauk Konjufcës për çështje të politikës së brendshme.

"Edhe po të ishte i vërtetë rezervimi i Kurtit ndaj Konjufcës, ai  nuk do t’ia thoshte këtë Hashim Thaçit. Presidenti gënjeu edhe kur iu premtoi gazetarëve gjatë intërvistës se mund ta siguronin transkriptin", tha Liri Loshi.

Analisti shtoi se një president që luan hashimqe me amerikanët, pse mos ta bëjë të njëjtën gjë edhe me Berat Buzhalën.

Ai shtoi se zor me e gjetë edhe një gazetar që meriton më shumë se Berat Buzhala me luajtë hashimqe me të.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco