Dokument/Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe SHBA-ve

Dokument/Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe SHBA-ve

19:34, 21/09/2020

Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe SHBA-ve në Qeverinë e Kosovës, shkruan Syri.net Kosova.

Marrëveshja u nënshkrua nga zyrtari i lartë amerikan dhe kryeministri Avdullah Hoti.

Tani presidenenti Hashim Thaçi po e dekoron me Medaljen e Meritave, emisarin e dialogut, Richard Grenell.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco