Live/Fillon mbledhja e Qeverisë

Live/Fillon mbledhja e Qeverisë

08:45, 21/09/2020

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka mbledhë sot në takim ministrat e kabinetit të tij qeveritar.

Mbledhja e Qeverisë përkon me vizitën e sotme në Kosovë të emisarit të presidentit Donald Trump për dialogun Richard Grenell si pjesë e një delegacioni shtetëror amerikan, i cili do të vizitojë edhe Serbinë, Greqinë dhe Izraelin, pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim ekonomik.

Kryeministri, Avdullah Hoti ka konfirmuar takimin me delegacionin e Qeverisë amerikane, por më shumë detaje ka thënë se do t’i bëjë të ditur gjatë ditës së sotme.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco