Deklarata eTrumpit/Latifi: Huqja totale e një presidenti amerikan

Deklarata eTrumpit/Latifi: Huqja totale e një presidenti amerikan

18:45, 20/09/2020

Trump paska folur për marrëveshjen Kosovë - Serbi: "Ne po ndalojmë vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë, dhe kjo po ndodhte për vite të tëra, unë ju thashë ndaloni vrasjet, dhe ata ranë dakord, ata kishin raporte të këqija për qindra vite me radhë". 

Kështu ka shkruar profesori, Blerim Latifi lidhur me deklaratën e presidentit amerikan Donald Trump, shkruan Syri.net Kosova.

Sipas tij, nëse kjo deklaratë do të ishte dhënë vitin 1999, do të kishte kuptim. 

"Në vitin 2020 është krejtësisht absurde. Një presidenti amerikan nuk i kërkohet të ketë njohuritë e një Noel Malcolmi për historinë e Kosovës, por edhe huqja totale nuk mund të mirëkuptohet", ka shkruar Latifi.

Postimi i plotë:

Trump paska folur për marrëveshjen Kosovë - Serbi: "Ne po ndalojmë vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë, dhe kjo po...

Posted by Blerim Latifi on Sunday, September 20, 2020

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco