Godet analisti: Aksioni në Karaçevë në shërbim të politikave ditore të një ministri të kompleksuar

Godet analisti: Aksioni në Karaçevë në shërbim të politikave ditore të një ministri të kompleksuar

09:34, 19/09/2020

Analisti kosovar, Ehat Miftaraj, ka komentuar aksionin e Policisë së Kosovës që është ndërmarrë mbrëmë në Karaçevë, aksion ky që u cilësua si goditje për krimin në Kosovë.

Por, Miftaraj tha se aksioni i tillë ka qenë me shërbim të politikave ditore të një ministri të kompleksuar, shkruan Syri Kosova.

Përmes një statusi të hedhur në Facebook, gjithashtu ai shtoi se korrupsioni dhe krimi i organizuar që e pengon liberalizmin e vizave rrënjët i ka në Prishtinë, jo në Karaçevë.

“Politizimi dhe nënshtrimi i sistemit të drejtësisë adresën e ka tek politika, ku LDK ka hise të madhe. Politizimi i këtij sistemi nuk e ka bazën në Karaçevë” janë ndër tjera fjalët e tij.

Statusi i plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco