Kadaj-Bujupi krikon Qeverinë dhe Kuvendin për dështimin e Ligjit për Rimëkëmbje: Ja votojeni ja hidheni poshtë

Kadaj-Bujupi krikon Qeverinë dhe Kuvendin për dështimin e Ligjit për Rimëkëmbje: Ja votojeni ja hidheni poshtë

13:54, 17/09/2020

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi, ka reaguar pas dështimit të sërishëm të Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike.

Në një shkrim të saj, Kadaj-Bujupi, ka kritikuar edhe Qeverinë edhe Kuvendin për këtë dështim, duke thënë se me këtë po tregohen joserioz.

Ajo ka kërkuar që ose të votohet ky ligj, ose mos të hidhet fare në votim, ashtu siç po ndodhë tash e një kohë.

“Mos votimi i Ligjit pe?r Rime?ke?mbje Ekonomike. Ky de?shtim tregon se? pari pe?r jo seriozitetin e Qeverisë e se? dyti edhe te? Parlamentit. Ja votojeni ja hudheni poshte? por mos e zgjatni agonine? e qytetare?ve.”, ka shkruar Kadaj-Bujupi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco