Kosovës i duhet një president larg moçalit politik të 20 vjetëve të fundit

Kosovës i duhet një president larg moçalit politik të 20 vjetëve të fundit

19:54, 12/08/2020

Analisti Enver Robelli përmes një postimi në Facebook ka thënë se Kosovës i duhet një president që përfaqëson unitetin e popullit dhe që është larg moçalit politik të 20 vjetëve të fundit, shkruan Syri.net Kosova.

"Kosoves i duhet nje president qe perfaqeson unitetin e popullit, nje president qe nuk ka probleme me drejtesi, nje president me dije e kulture te gjere, nje president jo-genjeshtar, nje president te paperfolur ne afera korruptive, nje president qe s'shquhet me aktivitete ilegale e kriminale para, gjate dhe pas mesnates (dhe dites), nje president qe nuk ka krijuar pasuri te pafundme permes rrugeve joligjore, nje president qe postin e presidentit nuk e sheh si loje "fati", nje president qe kauzat publike nuk i shet sipas interesit te çastit, nje president larg moçalit politik te 20 viteve te fundit - nje moçal me korrupsion, krim te organizuar, lidhje me bandite dhe miqesi me dilere droge", është shprehur ai.

Ai ka thënë se në muajt e ardhshëm partitë politike kanë kohë të gjejnë një kandidat të tille. 

"Grua apo burre. Kusht paresor: te jete i ndershem dhe i paperlyer", shprehet ai.

Postimi i plotë:

Kosoves i duhet nje president qe perfaqeson unitetin e popullit, nje president qe nuk ka probleme me drejtesi, nje...

Posted by Enver Robelli on Wednesday, August 12, 2020

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco