Reagon edhe NISMA: Kosova e ka presidentin e saj

Reagon edhe NISMA: Kosova e ka presidentin e saj

19:31, 12/08/2020

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj sot pas mbledhjes së kryesisë së partisë ka shpallur kandidaturën për president të ardhshëm të Kosovës.

Lidhur me zgjedhjen e tij president, nuk dihet nëse Haradinaj i ka votat dhe përkrahjen e partnerëve aktual qeverisës, shkruan lajmi.net.

Për këtë, deputeti më i votuar i Nismës Socialdemokrate, Endrit Shala për lajmi.net është shprehur se Kosova e ka presidentin e saj aktualisht.

“Kosova e ka presidentin e saj”, kjo është përgjigja e shkurtë.

Ai më tutje thotë se Kosova nuk është as në fushatë zgjedhore e as në momentin kur duhet ta zgjedhë e se kjo çështje nuk duhet të diskutohet aktualisht.

“Kosova ka president, tani nuk jemi në fushatë zgjedhore dhe nuk jemi në momentin kur Kosova duhet ta zgjedhë presidentin e vet. Lidhur me këtë ka kohë deri vitin e ardhshëm dhe kur të jetë koha, partitë dhe liderët politikë duhet ta diskutojnë këtë, aktualisht, Kosova ka president.”, tha Shala.

Haradinaj në postimin e tij ku bëri të ditur për besimin që ia ka dhënë partia për të kandiduar për president tha se kjo për të është nder dhe përgjegjësi. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco